Tipy na léto v Annabergu a okolí

Toto roční období s sebou přináší mnoho sluníčka, tepla a dobré nálady. Procházky v okolí jsou pastvou pro oči. Krávy a ovce se pasou. Z pastvin slyšíte zvonečky. Ve vyšší nadmořské výšce není tak úmorné vedro jako ve městech. Ti otužilejší se mohou okoupat v jednom z mnoha jezer v okolí (např. Traunseee, Halštatské jezero, Gosausee). Kromě procházek a túr, kterých v okolí můžete podnikat opravdu mnoho, se můžete vydat i na tyto místa:

Annaberg – Gaudi golfové hřiště – trasa vede lesními cestami s výhledem na okolní krajinu.  Zábava pro všechny věkové kategorie. Děti i dospělí ocení jednotlivé stanice ze dřeva.                                                                                   

Berchtesgaden – Pokud prší, můžete se vydat do solného dolu. Výklad je i v češtině. Svezete se vláčkem a na závěr vás čeká nádherná světelná show na jezeře. Na jezeře Köenigsee se můžete svézt lodí až k Obrsee a projít se kolem tohoto nádherného jezera. Tento malebný kraj má své kouzlo a jistě si vás podmaní.

Abtenau – Kneippův chodník – Voda je ledová. Vydržíte 20 vteřin? Na tomto místě si můžete pod stromy udělat piknik. Potom nezapomeňte pokračovat k vodopádům. Poznáte sílu alpských pramenů.

Abtenau – Také se můžete lanovkou či pěšly vydat na Karkogel. Můžete pokračovat na Ksengalm. Můžete si vybrat trasu – náročnou po lesních cestách nebo modrou po cestě asfaltové. Nahoře budete odměněni krásným výhledem. Vraťte se zpátky na  Karkogel a dolů se vydejte na bobech. Tato dráha je 1 850 m dlouhá. Dráha bývá  v provozu od konce května do začátku října. Je to určitě adrenalinový zážitek. Dole zjistíte rychlost, jakou jste jeli. Kdo bude nejrychlejší?

 


Kontakt

Petr Foltýn
Lindethal 87, 5441 Abtenau
+420739822476

TOPlist